сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 27 загинати во лизгање на земјиште во Јапонија

kinalizganjezemjiste

Последни вести

Најмалку дваесет и седум лица го загубија животот во лизгање на земјиште предизвикано од поројни дождови во Хирошима.

Спасувачките екипи користат хеликоптери за да ги спасат заробените граѓани, бидејќи улиците се целосно прекриени со кал, а тринаесет луѓе се водат како исчезнати.

Изминатата недела Јапонија е зафатена од исклучително лошо невреме. Во удар на два тајфуна загинаа најмалку 17 лица, десетици беа повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести