петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Најмалку 30 жртви во бомбашки напад во Саудиска Арабија

siria_vozd_napad

Последни вести

Најмалку триесет лица го загубија животот денеска при бомбашки напад во една шиитска џамија во Ал Кадех во Саудиска Арабија.

Нападот бил изведен во време на редовната петочна молитва, кога во џамијата имало повеќе од 150 верници.

Досега никој не презеде одговорноста за овој напад.

 

Најчитани вести