сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Најмалку 30 жртви во самоубиствен бомбашки напад во Ирак

bombaski napadi

Поврзани вести

Повеќе од 30 лица го загубија животот, а 50 се повредени при денешниот самоубиствен бомбашки напад во ирачкиот град Ханакин.

Бомбашот-самоубиец го активирал експлозивот што го имал на себе меѓу група луѓе кои гледале видео-снимка од претседателот на Ирак, Џалал Талабани.

Ханакин се наоѓа во автономната област Ирачки Курдистан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести