среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Најмалку 35 луѓе загинаа во автобуска несреќа во Кина

Несреќата се случи кога автобусот удрил во заштитната ограда на патот во провинцијата Јунан.

dire

Поврзани вести

Најмалку 35 луѓе загинаа откако во еден туристички автобус изби пожарт, јавија кинеските медиуми.

Несреќата се случи кога автобусот удрил во заштитната ограда на патот во провинцијата Јунан.

Во автобусот имало 56 патници и возачот.

Хоспитализирани се 21 патници, а полицијата го испитува возачот.

Се уште не е позната причината за несреќата.

Најчитани вести