недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Најмалку 4 лица повредени на Мајдан

ukraina

Поврзани вести

Најмалку четири лица се повредени во престрелка на Плоштадот на незавиосноста во Киев, Мајдан.

Повредените лица биле примени во болница откако синоќа биле повредени од огнено оружје. По пружената лекарска помош тие ја напуштиле болницата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести