петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Најмалку 40 лица загинаа во напад во Дамаск

damask

Поврзани вести

Четириесет лица се убиени и најмалку сто се ранети во артилериски напад од сириските владини сили врз предградие на Дамаск, кое е под контрола на бунтовниците, соопшти Сирискиот центар за набљудување на човековите права.

– Силите на режимот истрелаа над 12 ракети врз пазар во Дума, источно од Дамаск. Четиритесет лица беа убиени, а најмалку сто беа ранети, изјави директорот на Сирискиот центар, Рами Абдел Рахман.

Најчитани вести