недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Најмалку 56 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Пакистан

106351884

Поврзани вести

Најмалку 56 лица загинаа денеска во судар меѓу автобус и камион во јужен Пакистан.

Несреќата се случи во близина на градот Хаирпур во јужната провинција Синд.

Автобусот, кој патувал за економската престолнина Карачи од градот Сват, во северозападен Пакистан, навлегол во спротивната лента и се судрил со товарен камион.

Меѓу загинатите има 17 жени и 18 деца, изјави претставник на локалната полиција. Осумнаесет патници се ранети, од кои тројца се во тешка состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести