вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 70 војници загинаа од нападите на џихадистите на ИД

sirijavojnici

Последни вести

Над 70 војници од сирискиот режим се убиени во напади на припадници на Исламска држава во изминатите 24 часа во централниот дел од Сирија.

Според Сирискиот центар за човекови права, нападите на Исламска држава се извршени во провинцијата Хомс и Хама.

Во два напада со автомобили-бомби во градот Хасака убиени се над 20 сириски војници и ранети се десетици кои ја празнувале курдската (иранска) нова година Новруз.

Најчитани вести