четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Најмалку 78 жртви при експлозија на бензиска станица во Гана

eksplozija

Последни вести

Најмалку 78 лица го загубија животот при експлозија на бензинска пумпа во Акра, Гана.

– Повеќето луѓе се собрале таму за да се сокријат од пороен дожд, изјави за локални медиуми портпарол на противпожарната служба, пренесува МИА.

Десетина луѓе се хоспитализирани. Се претпоставува дека тоа било несреќен случај поврзан со поројните дождови, јавуваат американски медиуми.

Најчитани вести