Свет

Најмалку 9 лица загинаа во судар на два рибарски брода

Најмалку 9 лица загинаа во судар на два рибарски брода

Најмалку девет лицаго загубија животот, а уште три се исчезнати при судир на два рибарски брода во Перу.

Несреќата се случила во текот на ноќта поради човечка грешка, изјави портпаролот на перуанската морнарица Колвер Руиз.