сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Најмалку 9 лица загинаа во судар на два рибарски брода

incredible-video-prawn-trawler-sinks-in-cold-Irish-sea

Поврзани вести

Најмалку девет лицаго загубија животот, а уште три се исчезнати при судир на два рибарски брода во Перу.

Несреќата се случила во текот на ноќта поради човечка грешка, изјави портпаролот на перуанската морнарица Колвер Руиз.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести