среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Најмалку четворица загинати при несреќа во рудник во Турција

Како што јави телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, под урнатините во рудникот останале затрупани уште десетина рудари.

turcija

Последни вести

Најмалку четири лица загинаа денеска при уривање на сводот во рудник во близина на градот Ширван во југоисточната турска провинција Сирт.

Како што јави телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, под урнатините во рудникот останале затрупани уште десетина рудари.

На местото на несреќата пристигнале екипи на брзата помош и спасувачки тимови, кои трагаат по затрупаните рудари

Најчитани вести