петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Најмалку десет лица загинаа во поплавите во Бразил

brazil-poplava-520x344

Поврзани вести

Најмалку десет лица загинаа во поплавите во Бразил предизвикани од поројните дождови. Околу 3.500 лица останале без дом, а вкупно 50.000 настрадале на еден или на друг начин.

Зафатени се населени места во околината на градот Куритаба, административен центар на Парана.

На локалниот стадион, на кој ќе се одржуваат некои натпревари од Светското фудбалско првенство во Бразил, не се нанесени директни штети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести