вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Најмалку десет лица загинаа во железничка несреќа во Иран

26052014154239_zeleznicka-nesreka1.jpg indija

Поврзани вести

Најмалку десет лица загинаа, а десетици се повредени при железничка несреќа во Иран.

До несреќата дошло кога патнички воз во кој имало 340 патници се судрил со товарен.

Истрагата за причините за несреќата е во тек, а бројот на жртвите би можел да се зголеми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести