вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Најмалку десет убиени во бомбашки напад во Авганистан

napad-dzamija-sirija

Поврзани вести

Најмалку десет лица го загубија животот, а уште толку се повредени при бомбашки напад кој се случи денеска на пазар во Авганистан.

Повеќето од жртвите во нападот во северната провинција Фариаб се цивили, соопштија властите.

Најчитани вести