недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Најмалку еден загинат во железничка несреќа во Москва

nnn

Поврзани вести

Најмалку еден загинат и десетици повредени во железничка несреќа која изутринава се случи во московското метро.

До несреќата дошло откако најмалку три вагони излетале од шините на линијата Арбатско-Покровскаја, на 200 метри пред станицата Славјански Булвар.

Спасувачките екипи и пожарникарите ги евакуираат луѓето од возот кој е заглавен во тунелот меѓу станиците.

За сега нема информации за причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести