петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Најмалку осум лица загинаа во самоубиствен напад во Багдад

bombaski napadi

Поврзани вести

Најмалку осум лица го загубија животот во самоубиствен бомбашки напад во Багдад.

Бомбашот – самоубиец активирал автомобил – бомба во седиштето на ирачкото разузнавање.

Нападот се случи еден ден откако шиитските милиции извршија напад врз сунитска џамија, во кој загинаа 68 сунитски верници во провинцијата Дијала.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести