вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Најмалку пет жртви однесе невремето во Велика Британија и Франција

Едно лице се води како исчезнато, а уште едно е тешко повредено.

Cars stuck in the snow in Newtownabbey, Northern Ireland

Поврзани вести

Најмалку пет лица загинаа во силното невреме, проследено со силни ветришта и дожд, што ги зафати Велика Британија и Франција. 

Британската полиција соопшти дека 48-годишен маж се удавил во река во северниот дел на Велика Британија, откако се обидел да го спаси своето куче.

Телото на едно женско лице е пронајдено во река во северен Велс и уште една жена загинала во судир на три автомобили поради тешките услови за возење.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести