сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Најмалку седум луѓе загинаа во самоубиствен напад во Алепо

alepo

Последни вести

Најмалку седум припадници на Ахрар ал Шам загинаа во денешниот самоубиствен напад врз контролен пункт на сириската исламистичка група во Алепо.

Како што соопшти Сирискиот мониторинг центар за човекови права нападот бил изведен со камион-бомба.

Се претпоставува дека меѓу загинатите се и четворица команданти на Ахрар ал Шам (Исламистичко движење на слободните луѓе во Сирија).

Најчитани вести