четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Најмалку две лица загинаа во експлозија во зграда во Украина

eksplozija zgrada

Поврзани вести

Најмалку две лица загинаа, а тројца се повредени во експлозија која денеска одекна во станбена зграда во украинскиот град Николаев.

Десет луѓе се евакуирани од спасувачки екипи и припадници на противпожарната единица.

Причините за експлозијата засега не се познати, но се претпоставува дека таа е предизвикана од истекување на гас.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести