петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Најмалку 28 повредени во пресметка на две семејства во Турција

turcijaaa

Последни вести

Најмалку 28 лица се повредени во реонот на турскиот главен град Анкара, откако расправија меѓу две семејства прераснала во физичка пресметка во која биле користени пушки и ножеви.

Според истиот извор, тројца од повредените се наоѓаат во животна опасност.

Причината за расправијата не е позната, но, според медиумите, најверојатно станува збор спор околу дадена позајмица, пренесува МИА.

Инаку, двете семејства поседувале такси возила, кои делеле иста станица.

Истрагата за случајот продолжува.

Најчитани вести