понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Најмногу дожд во Пожар

Најмногу дожд, 54 литри на метар квадратен, во изминатото деноноќие наврна во Пожар, по што следат Пожаране со 25 литри, Берово со 24, Тетово и Виница со по 20 литри, Лазарополе, Ѓуриште и Маврово 18, информира Упрвата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

vreme-dozd

Поврзани вести

Најмногу дожд, 54 литри на метар квадратен, во изминатото деноноќие наврна во Пожар,  по што следат Пожаране со 25 литри, Берово со 24, Тетово и Виница со по 20 литри, Лазарополе, Ѓуриште и Маврово 18, информира Упрвата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во Крива Паланка наврнале 17 литри дожд, во Струмица 16, 14 во Дебар, по 13 литри во Гевгелија и Ѓуриште, 12 во Битола, Крушево, Дојран, 10 Штип, 9 во Охрид и Скопје…

На повисоките планини, пак, е формирана снежна покривка.

Најчитани вести