понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

Најмногу снег во Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп и Стража

Снег со слаб интензитет паѓа во Тетово, Попова Шапка, Делчево, Смојмирово, Ресен, Железнец, Струмица, Павлешенци, Македонски Брод, Ѓавато, Буково, Плетвар, Пресека, Маврово.

Најмногу снег во Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп и Стража

Најмногу снег во Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп и Стража

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по претежно влажни коловози, соопшти „Македонија пат“.

Снег со слаб интензитет паѓа во Тетово, Попова Шапка, Делчево, Смојмирово, Ресен, Железнец, Струмица, Павлешенци, Македонски Брод, Ѓавато, Буково, Плетвар, Пресека, Маврово.

Врнежи со појак интензитет има во Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп, Стража.

На коловозот наместа има остатоци од снег.

Најчитани вести