четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмодерното куче во светот поставува нови модни стандарди

kuce

Последни вести

Нутело е преслатко кученце кое навистина има талент за мода. Тој сака убаво да се облекува за посебни прилики, како што се Денот на вљубените и Божиќ. Во зависност од сезоната и времето, тој одлично комбинира капи, џемпери, марами…, а во оние моменти кога се чувствува како дива, знае и да стави круна на својата глава.

Периките се составен дел од неговиот моден репертоар, па многу често можете да го видите и со долга коса или пак, со афро фризура. Погледнете колку е симпатично ова мало модерно куче…

kuce1

kuce2

kuce3

kuce4

kuce5

kuce6

kuce7

kuce8

kuce9

kuce10

kuce11

kuce12

kuce13

kuce14

kuce15

 

Извор: Кафепауза.мк

Најчитани вести