сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најнов тренд, претворете го миленичето во чудовиште

516051_zivotinje-cudovista01-foto-print-screen-youtube-jean-mejamy_f

Последни вести

Најновиот тренд доаѓа од Русија од салонот за разубавување на животни. Луѓето доаѓаат за да го променат изгледот на своите миленичиња.

„Кучето ни беше здодевно. Затоа одлучивме да го промениме, па го бојадисавме во боите на пчелата. Сега е поинтересен,“ изјави Екатерина Аидмирова една од клиентките.

Втора „клиентка“ била мачката која сопствениците сакале да ја бојадисаат во змеј.Боите со кои се бојадисуваат животните доаѓаат од Кореја и според сопственичката на салонот, се потполно безбедни.

Здруженијата за заштита на животните се огласија дека ваквото разубавување, не е ништо освен злоставување на миленичињата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести