вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 6

Најновиот американски воен брод по само 20 дена се расипа на море

USS_Milwaukee_1_3526460b

Поврзани вести

Американскиот воен брод Ју Ес Ес Милвоки што беше пуштен во употреба пред 20-тина дена, мораше да биде вкотвен поради проблеми со моторот јавува британски „Телеграф“.

Како што пренесува весникот најновиот брод на американската морнарица се расипал на море и морал да биде приктовен на копно. Бродот се расипал на пат од Халифакс Канада до Мејнпорт Флорода. Од Флорида требало да отпатува на неговото пристаниште во Сан Диего, но бродот претрпел проблеми минатиот петок.

USS_Milwaukee_2_3526459b

Според првичните информации метални парчиња се насобрале во филетрот за масло, поради што се исклучил системот на бродот.

Најчитани вести