Магазин

ФОТО: Таа е најновиот ангел на Викторија сикрет, како ви се допаѓа?

ФОТО: Таа е најновиот ангел на Викторија сикрет, како ви се допаѓа?

Таа е најновиот ангел на Викторија сикрет. Дваесет и шест годишната Елза Хок им се придружи на најубавите жени на светот.

elza-2

Таа е родена во Шведска, а пред да стане модел за долна облека, таа работеше за „Диор“, „Долче и Габана“…

elza-3

Освен со манекенство таа се занимавала и со кошарка. По две години активно тренирање, таа била забележана од страна на модните агенти, кои веднаш почнале да и праќаат понуди за работа.

elza-4

Елза прифатила а пото се преселила во Њујорк каде денес живее и работи.