среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

НАЈНОВО Тајландски сателит воочи 300 објекти што плутаат

Аналитичарите велат дека тоа би можело да биде охрабрувачки знак и дека би можел да води кон исчезнатиот авион.

satelit

Поврзани вести

Тајланд воочи 300 објекти кои плутаат во Индискиот океан во текот на сателитската истрага за исчезнатиот малезиски авион.

Објектите се со големина од два до 15 метри и расфрлани се на простор на околу 2700 км. југозападно од Перт во Австралија.

Аналитичарите велат дека тоа би можело да биде охрабрувачки знак и дека би можел да води кон исчезнатиот авион.

Од друга страна, се уште не е официјално потврдено дека овие објекти се поврзани со МХ370.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести