четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

(ВИДЕО) Најскапиот задник на светот ќе го отвори Мундијалот

jenifer

Поврзани вести

Американската поп-дива Џенифер Лопез ќе настапи на отворањето на Мундијалот, потвдри ФИФА пред отворањето на Светското првенство во фудбал во Бразил.

Лопез која ја снимаше официјалната песна за Светското првенство во фудбал „We are One“ со раперот Питбул и бразилската пејачка Клаудија Леите ќе настапат заедно со звуците на тапаните на бразилскиот состав Олодум.

Во Арената „Коринтијанс“ во Сао Паоло ќе присуствуваат повќе од 60 илјади гледачи како и на задоволство на телевизиските гледачи ширум светот.

Во интревју за Асошијетед Прес, Лопез потврди дека заминува во Бразил за на време да се подготват за церемонијата на отворањето.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести