недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Најтажната фотографија: Од вселената сликал напад врз Газа

gaza

Поврзани вести

Германскиот астронаут Александар Герст го фотографирал израелскиот напад врз Појасот Газа од вселената.

Тој објавил фотографии направени на повеќе од 320 километри над Земјата, од Меѓународната вселенска станица над Газа.

НАСА сѐ уште не може да го објави официјална потврда за точната локација на експлозиите кои се гледаат на фотографиите.

Герст под фотографии на германски и на англиски јазик напишал:  – Мојата најтажна фотографија досега. Со ISS може да се видат експлозиите во Газа и Израел.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести