петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Накит и пари украдени од куќа во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во куќата на педесет и деветгодишниот С.С. на улицата Марко Крале во Скопје.

Од куќата биле одземени парични средства и разновиден златен накит, со што крадецот се стекнал со противправна имотна корист од 300.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести