недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Накит вреден 500 евра украден од куќа од Битола

Арамија ограбил куќа во Битола.

kradec

Поврзани вести

Накит украден од куќа од Битола.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера бил ограбен домот на 33-годишниот Н.В. на улицата Партизанска во Битола. Арамијата со употреба на физичка сила насилно ја отворил балконската врата преку која влегол внатре извршил пребарување и одзел ремен со футрола за пиштол и разновиден златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 500 евра.

Полицијата работи на откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести