сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Намалена видливоста на Плетвар и Тетово

Вечерва возете внимателно: Маглата ја намали видливоста на 50 метри

Вечерва возете внимателно: Маглата ја намали видливоста на 50 метри

Поврзани вести

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката се одвива тековно, наместа по влажни коловози.

Намалена видливост поради магла: Тетово, Плетвар. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести