сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Намалена видливоста на повеќе патни правци поради маглата

Маглата ја намали видливоста на повеќе патишта.

magla-avtopat2

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта во земјата се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Појава на магла има на патните правци Куманово-К.Паланка вид. 50-100м. , Куманово-Св.Николе вид. 20-30м. , Куманово-Скопје вид. 50-100м. , Тетово-Скопје вид.10-15м. , Тетово-Гостивар 20-30м. , Тетово-Јажинце вид. 10-15м. , Тетово-П.Шапка вид. 50м. , Штип-Радовиш вид. 30м. , Штип-Неготино вид. 30-50м. , Штип-Велес вид. 30м. , Велес-Скопје вид. 50м. , Скопје-Велес вид. 50-100м. , Велес-Неготино вид. 30-50м. , Кочани-Виница вид. 100м. , Прилеп-Градско вид. 50м. , како и во Битола вид. 20-30м. , и Ресен вид. 50м..

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести