четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Намалена видливоста во Маџари, Петровец и Катланово

magla

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и по наместа влажни коловози.

Поради појава на магла, видливоста во Маџари, Петровец и Катланово е намалена на 50 – 100 метри.

Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести