среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Намалени банкарските депозити во Грција

grcija

Последни вести

Банкарските депозити во Грција се намалени за речиси една петина од декември од 160,3 милијарди евра на 134 милијарди евра до април, се наведува во извештајот на парламентарната служба за буџет.

Во извештајот се наведува дека економијата во Грција во последниот квартл повторно бележи пад, по краткиот период на раст.

– Ако несигурноста околу политилката и економската ситуација продолжи драматично ќе се влоши состојбата во Грција, се предупредува во извештајот.

Најчитани вести