среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Намалени казните на Охрид и на Радовиш

indexџ

Последни вести

Дисциплинската комисија на РФМ им ги намали казните на екипите на Охрид и на Радовиш кои се жалеа на одлуката за парична казна од 150.000 денари за инцидентот во 7 коло на машката ВИП Супер лига.

Во образложението се вели дека за сторен дисциплински престап од чл.106 од ДП на РФМ, се изрекува дисциплинска санкција, парична казна во износ од 120.000,00 денари. Паричната казна да се уплати во рок од 8 (осум) дена од правосилноста на оваа одлука.

Доколку клубот не ја плати паричната казна во определениот рок од 8 дена, паричната казна ќе се замени, на начин што за секои почетни 30.000,00 денари парична казна ќе се изрече одземање по еден бод.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести