среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Намалени платите на претседателот и пратениците во Србија

100295142

Поврзани вести

Административната комисија во српскиот Парламент донесе денеска одлука за намалување за десет проценти на платата на претседателот на земјата, на назначените лица во службите на претседателот и во службите на Парламентот, како и на пратениците, јави Танјуг.

Одлуката беше во согласност со законот, усвоен на 26 октомври од српскиот Парламент, за намалување за десет проценти на платите во државниот сектор и на пензиите над 25.000 динари.  

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести