четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Намалени трошоците за изградба на нови куќи за 1,6 отсто

Државниот завод за статистика соопштува дека во првите три месеци од 2014 година, во споредба со истите месеци минатата година, се пониски за 1,6 отсто.

kuka-banskoliev3

Поврзани вести

Државниот завод за статистика соопштува дека во првите три месеци од 2014 година, во споредба со истите месеци минатата година, се пониски за 1,6 отсто.

Во првото тримесечје од 2014 година, во споредба со четвртото тримесечје од 2013 година, трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се пониски за 1,8 отсто, трошоците за материјали се пониски за 1,4 отсто, а трошоците за вработените се пониски за 3,1отсто.

Во првото тримесечје од 2014 година, во споредба со првото тримесечје од 2013 година, трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се пониски за 1,6 отсто, трошоците за материјали се пониски за 3,1 отсто, а трошоците за вработените се повисоки за 3,2 отсто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести