среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Намерно поттикнување на пошироки судири

image (3)

Поврзани вести

Одредени портали и политички кругови постојано ги подгреваат тензиите за време на протестите во Ѓорче Петров заради вчерашното убиство на осуманесетгодишниот Ангел Петковски.

Откако вчера ги критикуваа полицајците што не спречиле кршење на повеќе дуќани, денеска се најгласни во осудата на Министерството за внатрешни работи што го спречи насилното одење на повеќе стотици млади во Сарај.

Се поставува прашањето дали МВР требаше да дозволи повеќе стотици млади да заминат во Сарај? Дали тогаш ќе имаше масовна ескалација на судирите? Колку повредени и жртви ќе имаше?

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести