сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Намерно запален автомобил во Ниш

Nis-izgoreo-auto

Последни вести

Автомобил „ауди А4“, што синоќа бил оштетен на паркингот во Ниш бил намерно запален
Во Ниш синоќа е намерно запален автомобил што бил паркиран покрај зграда во густо населен дел од градот, пренесуваат локалните медиуми, повикувајќи се наинформации од полицијата.

Сопственикот на автомобилот „ауди А4“, чиј преден дел изгорел, е 36-годишниот Зоран Џ.

Спорел српските медиуми, се работи за лице кое од претходно и е познато на полицијата, бидејќи бил апсен за обид за убиство на Лука Т. Во 2008-та година, во нишкиот ресторан „Премиер“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести