сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

Наместо кафе, подгответе освежителен пијалак за овошно будење

Ако сте човек кој го избегнува кофеинот, а сепак има потреба од нешто што ќе го разбуди, имаме идеално, овошно решение.

namesto-kafe-podgotvete-osvezitelen-pijalak-za-ovosno-budenje-01

Последни вести

Еве што ви е потребно за да го подготвите:

  • Шолја кисела вода
  • ½ шолја сок од портокал
  • Лажица јаболков оцет
  • Неколку малини
  • 4-5 листови ментол
  • Лажица мед

Сите состојки ставете ги во чаша и мешајте додека не се соединат.

Малините додајте ги на самиот крај и можете да ги изгмечите со цевка или лажичка.

Испијте на неколку пати и подготвени сте за енергичен старт!

Најчитани вести