петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Наместо на сметка на штедилница парите во џеб

images-231

Последни вести

Педесет и деветгодишната С.Ч. од Богданци доби кривична поради проневера на службата.

Таа како благајник примила 102.000 денари од З.Р. од Гевгелија, кои наместо да ги уплати на сметката на штедилницата истите противправно ги присвоила и ја оштетила штедилницата за горенаведениот износ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести