вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Наместо во куче,му пукал во нога

П.Р. е пренесен во Клинички центар Прилеп, каде му се констатирани надворешни огреботини и е пуштен на домашно лекување.

tocka-73250

Поврзани вести

Синоќа околу 22,15 часот во с.Долгоец, прилепско, П.Р.(50) од Прилеп бил погоден во нога со сачми од страна на М.З.(77) од с.Долгоец, прилепско, истиот сакал да застрела куче скитник.

П.Р. е пренесен во Клинички центар Прилеп, каде му се констатирани надворешни огреботини и е пуштен на домашно лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести