среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нани се збогува со Олд Трафорд

nani zboguva

Поврзани вести

Андреа Пасторело, агентот на португалскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Нани, потврди дека неговиот клиент најверојатно ќе си замине од “Олд Трафорд” на стартот од летниот преоден рок.

„Нани е многу важен фудбалер, сака да има статус на стандарден првотимец и да има поголема минутажа. Тоа го нема на “Олд Трафорд”. Поради ваквата ситуација, јас сум должен да изјавам дека мојот клиент сериозно размислува за промена на клупската средина. Ќе си замине од редовите на Манчестер Јунајтед. Италија е интересна дестинација, но италијанските клубови имаат проблем со платата на фудбалерите. Јунајтед има фантастична соработка со Фиорентина. Можно е челниците на италијанскиот клуб да покажат интерес и за мојот клиент”, изјави Пасторело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести