сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Наоми Кембел во провокативно издание

naomi3

Последни вести

Четириесет и четири годишната газела од модните писти Наоми Кембел е фатална жена во сензуалната кампања на „Agent Provocateur“.

Таа самоуверено позираше пред објективот на Елен фон Унверт, презентирајќи ја колекцијата долна облека пролет/лето 2015.

„Одлично е да се биде заштитно лице на кампањата пролет/лето 2015 на Agent Provocateur, особено во 40-тите години!“ – изјавила Кембел.

naomi1

Сара Шотон, креативната директорка на познатиот бренд, рекла: „Наоми и Елен беа совршени за тоа, бидејќи двете имаат силни индивидуални карактери.

Наоми е ултимативната жена на Agent Provocateur: остроумна, прекрасна и самоуверена“.

naomi2

Кампањата е инспирирана од психолошкиот трилер „Lost Highway“ на Дејвид Линч и трилерот „Body Double“ на Брајан де Палма.

Најчитани вести