среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Најмалку 50 загинати во напад на Ал Шабаб врз база во Сомалија

police-line

Последни вести

Најмалку 50 војници од Бурунди загинаа во нападот на радикалната група Ал Шабаб врз база на Африканската унија во Сомалија, јави ДПА.

Според претставник на сомалиските вооружени сили, првично бил извршен самоубиствен напад со автомобил бомба. Подоцна исламистите отвориле оган врз војниците од базата.

Најчитани вести