понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Напад на американско конзуларно возило во Авганистан

Двајца американци се повредени во напад на возило на Конзулатот на САД во западната авганистанска провинција Херат, соопштува од Американската амбасада во Авганистан.

image

Поврзани вести

Двајца американци се повредени во напад на возило на Конзулатот на САД во западната авганистанска провинција Херат, соопштува од Американската амбасада во Авганистан.

Две лица се пренесни во шпанската болница за дополнителни прегледи.

„Администрацијата на САД соработува со властите во Авганистан во истагата за овој инцидент и посочи дека виновниците мора да бидат уапсени“, се наведува во соопштението.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести