четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Напад со пиштол во Куманово

Три лица ноќеска во Куманово во 02.10 часот испукале неколку куршуми кон еден 34-годишен Кумановчанец и му нанеле повреди во пределот на левата подлактица. На повредениот му е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар Куамново, а полицијата привела дел од осомничените, а по дел од нив трага.

kursum

Последни вести

Три лица ноќеска во Куманово во 02.10 часот испукале неколку куршуми кон еден 34-годишен Кумановчанец и му нанеле повреди во пределот на левата подлактица. На повредениот му е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар Куамново, а полицијата привела дел од осомничените, а по дел од нив трага.

По целосно расчистување и документирање на слчајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, стои во соопштението од МВР.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести