четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 51

Напад во Келн, едно лице рането

напад

Последни вести

Најмалку едно лице е повредено утрово при напад со нож и огнено оружје во германскиот град Келн.

Според неофицијалните информации, три или четири лица влегле во конфликт со жртвата пред да го нападнат со нож.

Кога повредениот се обиде да побегне со автомобил, напаѓачите отвориле оган врз него, но куршумите го погодиле само возилото, тврдат сведоците.

Подоцна, еден од осомничените е уапсен на улицата „Хабсбургеринг“, а останатите се во бегство.

Најчитани вести