недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Напад во судница во Франкфурт: Две лица убиени

Засега не се познати повеќе детали за овој настан.

napad frankfurt

Поврзани вести

Германската полиција соопшти дека двајца мажи се убиени во напад во судница во Франкфурт.

Полициски извор рекол дека напаѓачот употребил огнено оружје и нов, по што веднаш потоа бил уапсен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести